Szukaj w Oknorada.pl

Przygotowanie otworów do montażu. Tak, czy nie?

Grudzień 2022 · Montaż okien

Kiedy mury domów szybko rosną, zadowolenie inwestorów jest tak wielkie, że przestają zwracać uwagę na jakość wykonanych robót murarskich. Kto by się w takiej chwili przejmował, gdy ścianom lekko brakuje pionu, spoiny są nierówne, a bloczki tylko trochę uszkodzone. Dobrze jest! Dom rośnie w oczach, budowa idzie do przodu.

Mankamenty wykonania robót murarskich, które nie zostaną usunięte i naprawione, w niedalekiej przyszłości będą stanowiły utrudnienie, a czasem istotną przeszkodę w wykonaniu prawidłowego montażu okien. Kolejnych etapów robót budowlanych nie można traktować, jak niezależnych i niezwiązanych ze sobą elementów.

Na budowie jedno wynika z drugiego. Pierwszy błąd, wymusza następny, a każdy w swoim czasie da o sobie znać. Im później, tym trudniej to naprawić. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka video-poradnika OKNORADA, w którym mówimy o ścisłym związku jakości murowania z jakością montowania.

Szczelny montaż w nieszczelnym murze? Lepiej tak nie robić, bo to przynosi złe skutki. Nie pomoże tu żadna warstwa ocieplenia. Dziura w murze, to dziura w murze. Gdy dziurę przykryjemy styropianem, to jej nie widać, ale jest i będzie szkodzić.

Przygotowanie otworów i ścian do montażu okien to konieczność! Chcesz oszczędzić setki kilowatogodzin energii niezbędnej do ogrzania domu, szukaj nas na YouTube, Spotify, Instagramie oraz stronie internetowej oknotest.pl.

OknoRada.pl
OKNORADA © 2024
OKNOTEST.PL

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.