Szukaj w Oknorada.pl

Dlaczego od nowych okien wieje chłodem?

Listopad 2022 · Okna

Mur konstrukcyjny budynku, zwany potocznie „ścianą”, to przegroda oddzielająca klimat wnętrza pomieszczeń od klimatu zewnętrznego. Okno zamontowane w ścianie budynku, staje się elementem tej ściany i pełni tę samą co ona funkcję. Zgodność funkcji nie oznacza jeszcze, że „ściana” i „okno” spełnią swoje zadanie z dokładnie taką samą skutecznością.

Różnic będzie wiele, a jedną z nich z pewnością okaże się być temperatura na wewnętrznej powierzchni obu elementów. Jeden będzie cieplejszy, drugi chłodniejszy. Co więcej, ze względu na charakterystykę konstrukcji w obu elementach mogą i będą występować miejsca, które będą bardziej ciepłe albo bardziej chłodne.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka video-poradnika OKNORADA, w którym mówimy o przyczynach i zjawiskach, które powodują odczuwalne różnice temperatury w obrębie wnęk okiennych. Część z nich wynika z fizyko-chemicznych właściwości materiałów, część jest następstwem charakterystyki konstrukcji, a niektóre mogą znajdować przyczynę w błędach i wadach.

Jeżeli w przyszłości nie chcecie być zaskoczeni brakiem komfortu albo obrazem własnych okien w termowizji szukajcie nas na YouTube, Spotify, Instagramie oraz stronie internetowej oknotest.pl.

OKNORADA
OKNORADA © 2024
OKNOTEST.PL

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.