Szukaj w Oknorada.pl

Dlaczego szyby w oknach parują?

Grudzień 2022 · Okna

Nawet w najlepszych i najdroższych nowych oknach może zdarzyć się, że szyba czasem zaparuje. Wiosną i latem od zewnątrz. Jesienią i zimą od wewnątrz. Nie ma w tym żadnej winy producenta, sprzedawcy, czy montera.

Zjawiskiem powierzchniowej kondensacji pary wodnej rządzi wyłącznie fizyka, a oddziaływania praw fizyki na okna i szyby nie sposób wyłączyć. Niska przewodność cieplna albo ciepłe ramki, sposób użytkowania pomieszczeń oraz nawyki i zachowania użytkowników mogą przesunąć granice wystąpienia zjawiska parowania, ale go całkowicie i na zawsze nie eliminują, bo to niemożliwe.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka video-poradnika OKNORADA, w którym mówimy o tym dlaczego szyby w oknach parują i podpowiadamy, jak w bardzo prosty sposób można walczyć z parowaniem szyb nie ponosząc przy tym dodatkowych kosztów.

Zanim zaczniecie psioczyć na jakość waszych okien albo składać reklamacje z powodu parowania szyb zajrzyjcie do nas na YouTube, Spotify, Instagramie oraz stronie internetowej oknotest.pl.

OKNORADA
OKNORADA © 2024
OKNOTEST.PL

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.