Szukaj w Oknorada.pl

Woda w oknie! Czy to powód do reklamacji?

Wrzesień 2022 · Okna

Każdy użytkownik chciałby, aby jego okna i drzwi balkonowe były szczelne. W potocznym rozumieniu pod tym pojęciem kryje się zarówno szczelność na przenikanie powietrza, jak i wodoszczelność konstrukcji okiennych. W łączeniu obu rodzajów „szczelności” nie ma niczego złego mimo, że zjawiska mają różne przyczyny i klasyfikacje.

Problemy pojawią się wtedy, gdy nie potrafimy oddzielić rzeczy „szczelnej”, czyli w określonych warunkach przepuszczalnej dla powietrza i wody  od rzeczy „hermetycznej”, czyli całkowicie nieprzepuszczalnej dla gazów i cieczy. Standardowe okna i drzwi balkonowe są szczelne, ale nigdy nie były, nie są i nie będą hermetyczne.

Przedostawanie się powietrza i wody do i przez konstrukcję okienną, to zjawisko całkowicie normalne i przewidywalne. Pozostaje tylko ustalić w jakich warunkach wystąpi. Kiedy po deszczu zobaczysz „wodę w oknie”, to wcale nie musi jeszcze oznaczać, że okno jest wadliwe.

W kolejnym odcinku video-poradnika OKNORADA mówimy o przenikaniu wody przez okna i drzwi balkonowe oraz o tym jak w technice okiennej należy rozumieć pojęcie „wodoszczelność”. Warto obejrzeć zanim jeszcze zdecydujecie się składać reklamację z powodu przenikania wody do wnętrza konstrukcji okiennych.

Już dzisiaj zapraszamy do oglądania następnego odcinka, w którym odpowiemy na pytanie: „Montaż na kotwy, czy śruby ramowe, co lepsze?

Szukajcie nas na YouTube, Spotify, Instagramie oraz stronie internetowej oknotest.pl.

OKNORADA
OKNORADA © 2024
OKNOTEST.PL

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.