Szukaj w Oknorada.pl

Nie lekceważ odbioru okien i montażu!

Luty 2023 · Prawo

Stara rzymska maksyma powiada, że koniec wieńczy dzieło. Odbiór, to odpowiednie i właściwe zwieńczenie każdej umowy, której przedmiotem jest dostawa i montaż okien. Dostawa i montaż, na indywidualne zamówienie, okien posiadających cechy określone przez zamawiającego, to dzieło, a zawarta umowa ma charakter umowy o dzieło.

Zgodnie z art. 643 Kodeksu cywilnego, zamawiający ma obowiązek odbioru dzieła, a więc dokonania czynności wyrażającej wolę przyjęcia świadczenia i uznania go za wykonane, jednakże obowiązek ten dotyczy tylko dzieła, które wykonawca  wydaje mu zgodnie ze swym zobowiązaniem.

Co to znaczy, że dzieło jest zgodne ze zobowiązaniem? Kiedy zamawiający może zasadnie odmówić odbioru dzieła i zapłaty wynagrodzenia? Jak opisać czynność odbioru w umowie? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w kolejnym odcinku naszego video poradnika.

Jeżeli szykujesz się do odbioru okien i chcesz uniknąć niepotrzebnych sporów i kłótni szukaj OKNORADY na YouTube, Instagramie oraz stronie internetowej oknotest.pl.

OknoRada.pl
OKNORADA © 2024
OKNOTEST.PL

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.