Szukaj w Oknorada.pl

Rysy na szybach! Wada, czy norma?

Marzec 2023 · Prawo

Szyba, to pierwszy element widoczny w każdym oknie już na pierwszy rzut oka. Ze względu na znaczący udział powierzchni oszklonych w całkowitej powierzchni okna, to właśnie na szybach skupia się uwaga nabywców, a ich wymagania, co do jakości szkła bywają wygórowane.

Często przesadnie wygórowane, bo szyba nie jest dziełem sztuki, tylko zwykłym wyrobem budowlanym o określonym przeznaczeniu i zastosowaniu. W trakcie czynności odbioru, ocena wizualnej jakości powierzchni szyb zespolonych powinna być dokładna, ale jednocześnie wolna od przesady.

Poglądy zamawiających i sprzedawców, co do sposobu oceny jakości szyb w oknach bywają skrajnie różne. Pierwsi szukają wad z lupą, drudzy na potęgę tracą wzrok. Ile rys może być na jednej szybie? Czy szyby mogą różnić się kolorem? Czy na szybie mogą pojawić się kolory tęczy? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w kolejnym odcinku naszego video poradnika.

Jeżeli szykujesz się do odbioru okien i chcesz uniknąć niepotrzebnych sporów szukaj OKNORADY na YouTube, Instagramie oraz stronie internetowej oknotest.pl.

OknoRada.pl
OKNORADA © 2024
OKNOTEST.PL

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.