Szukaj w Oknorada.pl

Wady okien w termowizji

Styczeń 2024

Termografia i termogramy służą określaniu i przedstawianiu rozkładu temperatury powierzchni z uwzględnieniem interpretacji przypadkowych zjawisk wywołujących zniekształcenia obrazów cieplnych. Co można zobaczyć na każdym termogramie okna ? Dokładnie to, o czym mowa w Polskiej Normie. Rozkład temperatur na jego powierzchni. Na każdym termogramie okna zobaczycie różnice temperatur na powierzchni profili okiennych i szyb wynikające ze zróżnicowanej przewodności cieplnej materiałów, z których je wykonano.

Zobaczycie też skutki oddziaływania mostka cieplnego na styku oszklenia z kształtownikami okiennymi. Mostka, którego nie sposób wyeliminować i którego w żaden sposób nie można uznać za wadę okna. Przede wszystkim zobaczycie to, co wkurza użytkowników do tego stopnia, że skłonni są wykonać badania termowizyjne okien, czyli skutki infiltracji powietrza przez nieszczelności konstrukcji. Na termogramach widać naturalny proces przewodzenia ciepła przez przegrodę powodowany różnicą temperatur po stronie wewnętrznej i zewnętrznej, zaburzony przez wpływy materiałowych mostków cieplnych oraz zjawisko infiltracji powodowanej ciśnieniem prędkości wiatru i nieszczelnością konstrukcji.

Dalsza część artykułu poniżej
zewnętrzne źródło reklamy
zewnętrzne źródło reklamy
reklama

Nic więcej na termogramie nie zobaczycie, a już na pewno nie zobaczycie na nim jakiejkolwiek wady okna ! Dlaczego? O tym dowiecie się właśnie z tego odcinka video poradnika OKNORADA. Kusi Was termograficzna ocena jakości okien, ale nie wiecie, czy się do czegoś przyda? Szukajcie OKNORADY na platformach YouTube, Facebook, Instagram albo stronach internetowych oknotest.pl lub oknorada.pl.

Oknotest.pl
OKNORADA © 2024
OKNOTEST.PL

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.