Szukaj w Oknorada.pl

Luksus rodzi się z zapachu drewna - zobacz jak powstają okna drewniane

Listopad 2023 · Okna

Stworzenie drewnianego okna wysokiej jakości, to proces długi i złożony. Najpierw drzewo zmienia się w drewno, drewno w klejoną warstwowo kantówkę, a kantówka w kształtownik okienny. W doskonale zaprojektowanych procesach, nowoczesne centra obróbcze samoczynnie strugają, wiercą i czopują, kanciaste belki z sosny, dębu albo egzotycznego meranti zmieniając je w kształtne i zgrabne profile ościeżnic, skrzydeł lub słupków.

Idealnie dopasowane elementy łączy się w ramy o dowolnym kształcie. Naturalne właściwości klejonego drewna oraz podwójne, widlicowe połączenia narożne spajane wodoodpornym klejem decydują o niezwykle wysokim poziomie sztywności drewnianych okien i drzwi balkonowych.  

Na ramy, wykonane w ściśle nadzorowanych warunkach, oczyszczone i dodatkowo zabezpieczone przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, nakłada się kolorowe powłoki kryjące albo powłoki przezroczyste, które uwypuklają naturalny, widoczny rysunek drewna, dostosowując wygląd okien do oczekiwań i gustów kupujących.

Dzięki systemom uszczelek przylgowych, drewniane okna z Sokółki uzyskują najwyższy poziom wodoszczelności, grubo powyżej klasy 9A oraz odpowiednią szczelność na przenikanie powietrza. Niezawodne okucia obwiedniowe Siegenia-Aubi gwarantują płynny ruch skrzydeł, łatwość i prostotę codziennej obsługi. Wielkomorowe pakiety szyb zespolonych zapewniają wierne oddawanie barw otoczenia oraz niezawodną ochronę termiczną zimą i poprawę termicznego komfortu pomieszczeń latem.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka video-poradnika OKNORADA, w którym pokazujemy proces zamiany kawałka drewna w produkt użyteczny i pod wieloma względami bezkonkurencyjny.

Przymierzacie się do zakupu okien z drewna? Dobry kierunek, lecz zanim podejmiecie decyzję poszukajcie OKNORADY na YouTube, Instagramie oraz stronie internetowej oknotest.pl.

OknoRada.pl
OKNORADA © 2024
OKNOTEST.PL

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.