Komponentem każdego okna lub drzwi balkonowych jest oszklenie. Powierzchnia oszklenia stanowi czasem nawet 90% powierzchni całkowitej konstrukcji okiennej. Nic więc dziwnego, że przed zakupem usłyszysz od sprzedawcy wiele informacji o konstrukcji, budowie i właściwościach szyb zespolonych, w które wyposażone będą Twoje okna.
Niestety w tym natłoku informacji pewnie zabraknie tej dotyczącej odporności szyby na nagłe zmiany temperatury i różnice temperatur. Czy to ważna informacja? Bardzo ważna z punktu widzenia możliwości zastosowania konstrukcji okiennych w budynku i bezpieczeństwa użytkowania. W tej informacji kryje się odpowiedź i wyjaśnienie zjawiska nagłego i niespodziewanego pękania szyb w oknach. Czego nie dowiesz się od sprzedawcy, dowiesz się z video-poradnika OKNORADA.
„Spontaniczne”, czy też „samoistne” pękanie standardowych szyb wykonanych ze szkła sodowo-wapniowo-krzemianowego nie jest niczym niespodziewanym i tajemniczym. Zjawisko ma swoją przyczynę, znaną i opisaną. Chcesz wiedzieć, dlaczego szyby w oknach pękają i jak się przed tym bronić - koniecznie obejrzyj ten odcinek video-poradnika!
A co zrobić, jak już szyba pękła? O reklamacjach na pękające szyby powiemy w następnym odcinku. Zostańcie z nami.
Znajdziecie nas na YouTube, Spotify, Instagramie oraz stronie internetowej oknotest.pl.