Szukaj w Oknorada.pl

Dlaczego szyby same pękają w oknach?

Wrzesień 2022 · Okna

Komponentem każdego okna lub drzwi balkonowych jest oszklenie. Powierzchnia oszklenia stanowi czasem nawet 90% powierzchni całkowitej konstrukcji okiennej. Nic więc dziwnego, że przed zakupem usłyszysz od sprzedawcy wiele informacji o konstrukcji, budowie i właściwościach szyb zespolonych, w które wyposażone będą Twoje okna.

Niestety w tym natłoku informacji pewnie zabraknie tej dotyczącej odporności szyby na nagłe zmiany temperatury i różnice temperatur. Czy to ważna informacja? Bardzo ważna z punktu widzenia możliwości zastosowania konstrukcji okiennych w budynku i bezpieczeństwa użytkowania. W tej informacji kryje się odpowiedź i wyjaśnienie zjawiska nagłego i niespodziewanego pękania szyb w oknach. Czego nie dowiesz się od sprzedawcy, dowiesz się z video-poradnika OKNORADA.

„Spontaniczne”, czy też „samoistne” pękanie standardowych szyb wykonanych ze szkła sodowo-wapniowo-krzemianowego nie jest niczym niespodziewanym i tajemniczym. Zjawisko ma swoją przyczynę, znaną i opisaną. Chcesz wiedzieć, dlaczego szyby w oknach pękają i jak się przed tym bronić - koniecznie obejrzyj ten odcinek video-poradnika!

A co zrobić, jak już szyba pękła? O reklamacjach na pękające szyby powiemy w następnym odcinku. Zostańcie z nami.

Znajdziecie nas na YouTube, Spotify, Instagramie oraz stronie internetowej oknotest.pl.

OKNORADA
OKNORADA © 2024
OKNOTEST.PL

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.