Szukaj w Oknorada.pl

Termowizja, tak to się robi!

Styczeń 2024 · Montaż okien

Wykonanie termogramu i jego prawidłowa interpretacja, to nie to samo, co pstryknięcie fotki na rodzinnym spotkaniu. Zanim samodzielnie wykonacie własne zdjęcia, warto wcześniej dowiedzieć się, czym właściwie jest i do czego służy termografia oraz poznać podstawowe zasady wykonywania i oceny termogramów. Jakościową metodę wykrywania wad cieplnych w obudowach budynku badaniami termograficznymi opisano w normie europejskiej PN-EN 13187 Właściwości cieplne budynków — Jakościowa detekcja wad cieplnych w obudowie budynku — Metoda podczerwieni.

Niejednorodności właściwości cieplnych komponentów tworzących zewnętrzną obudowę budynku skutkują różnicami temperatury na powierzchni konstrukcji. Na temperaturę powierzchni wpływa również przepływ powietrza wewnątrz i przez obudowę budynku. Rozkład temperatury na powierzchni może być więc wykorzystany do wykrywania niejednorodności cieplnych spowodowanych na przykład defektami izolacji, zawartością wilgoci lub wypływem powietrza w komponentach tworzących obudowę zewnętrzną budynku.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka video-poradnika Oknorada, w którym Pani Katarzyna Jarocka, Europejska Certyfikowana Konsultantka i Wykonawczyni Budynków Pasywnych według standardów Passivhaus Institut Darmstadt oraz szefowa i właścicielka firmy PASS Doradztwo Energetyczne opowiada o kontroli termograficznej budynków, na którą składa się określenie rozkładu temperatury powierzchni, stwierdzenie, czy ten rozkład temperatury powierzchni jest ‘nieprawidłowy’, na przykład w wyniku defektów izolacji, zawilgocenia lub wypływu powietrza oraz oszacowanie typu i stopnia występowania defektów o ile takie defekty zostaną wykryte.

Jeżeli zastawiacie się nad zastosowaniem termowizji do kontroli okien albo montażu szukajcie OKNORADY na YouTube, Instagramie oraz stronie internetowej oknotest.pl.

Oknotest.pl
OKNORADA © 2024
OKNOTEST.PL

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.