Szukaj w Oknorada.pl

Czy Twoje okno jest energooszczędne?

Listopad 2022 · Okna

Energooszczędne okna? Dużo słów i mało konkretów. Tak to się jakoś toczyło i wszystkim z tym było dobrze, bo ceny energii mieściły się na akceptowalnym poziomie. Narzekaliśmy na nie, ale kto nie narzeka na ceny, zawsze są za wysokie. Każdy, kto budując dom podszedł do tematu energooszczędności poważnie, dzisiaj może czuć się podwójnie wygrany. Ten, kto nieustannie i przy każdej okazji pytał, czy energooszczędne okna i montaż, to się opłaca za chwilę pozna odpowiedź na własnej skórze i we własnym portfelu.

Standardowe okna i drzwi balkonowe mogą być istotnym elementem przyczyniającym się do ograniczania strat lub nakładów na energię chociaż do działania zgodnego z przeznaczeniem nie potrzebują i nie zużywają energii. Energooszczędność będzie faktyczna tylko pod warunkiem posiadania odpowiednich właściwości użytkowych. Wielu nabywców przekonanych jest, że do stwierdzenia „energooszczędności” okna wystarczy odpowiednio niska wartość współczynnika przenikania ciepła Uw.

Niestety to tylko pół prawdy o oknach energooszczędnych. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka video-poradnika OKNORADA, w którym mówimy o innej, kto wie czy nie ważniejszej właściwości, którą musi posiadać każde energooszczędne okno i drzwi balkonowe. Warto obejrzeć, bo w dobie rozszalałych cen nośników energii powiedzenie „Kilowaty nie na straty” nabiera całkiem nowego znaczenia.

A za tydzień, w kolejnym odcinku powiemy o rezultatach prawidłowego montażu okien, czyli wymiernych kryteriach oceny jakości montażu.

Chcesz poznać całą prawdę o oknach energooszczędnych szukaj nas na YouTube, Spotify, Instagramie oraz stronie internetowej oknotest.pl.

OKNORADA
OKNORADA © 2024
OKNOTEST.PL

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.