Szukaj w Oknorada.pl

Okna drewniane, bać się, czy kochać?

Kwiecień 2023 · Okna

Nikt nie wie, kto, gdzie i kiedy wyprodukował pierwsze drewniane okno. Przyjmuje się, że było to jakieś 600 lat temu. Przez sześć wieków okna drewniane były niezastąpione, aż do czasu, gdy na rynku pojawiła się materiałowa konkurencja w postaci okien z tworzyw sztucznych. W Polsce, początek starcia drewna z plastikiem przypada na lata 80 i 90 ubiegłego wieku.

Zasiedziałe w rynku okna drewniane nie były  przygotowane do walki, ani pod względem jakościowym, ani marketingowym. Po 600 latach dominacji, okna drewniane stały się w Polsce produktem niemal niszowym. Kolejne ciosy zadawane producentom okien drewnianych stały się mocnym impulsem do wprowadzenia niezbędnych zmian technologicznych i organizacyjnych.

Dzisiejsza produkcja okien drewnianych w Polsce opiera się na małych warsztatach stolarskich i niewielkich rodzinnych firmach zaopatrujących lokalne rynki oraz kilku dużych firmach świetnie wyposażonych i zdolnych do globalnej konkurencji.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka video-poradnika OKNORADA, w którym mówimy o tym, co warto wiedzieć o współczesnych oknach drewnianych.

Okna drewniane, bać się, czy kochać? Chcecie poznać odpowiedź, szukajcie OKNORADY na YouTubeInstagramie oraz na stronie internetowej oknotest.pl.

OKNORADA
OKNORADA © 2024
OKNOTEST.PL

Strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie strony oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu.